Domino Run

screenshot

Tento remix si můžete zahrát na zařízeních se systémem Android 2.1 a vyšším, tvůrci jsou Shiny Egg Studios. Seženete ji bez problému na Google Playextlink.

Klady:
  • pěkná grafika
  • přizpůsobeno ovládání dotykem
  • dostupnost pro telefony a tablety Android
  • dobrá nastavitelnost (i spotřeby)
  • Lite verze zdarma, plná za asi 44 Kč
  • Možné aktualizace
Zápory
  • trochu zjednodušené (absence hrdiny)
  • žádná koncová animace či obrázek
  • chybné vyhodnocování času, pokud je upřednostněna grafika před rychlostí
  • jen jeden originální prvek oproti Pushoveru
screenshot

V této hře se nesetkáte s hlavním hrdinou. Setkáte se však se třemi graficky pěkně provedenými prostředími a celkem 70 úrovněmi, ve kterých potkáte 6 typově shodných kostiček z Pushoveru a jednu specialitu. Prvním cílem je přijít na řešení komnat, pravděpodobně vedlejším cílem je zisk medailí, které jsou udělovány za minimální počet přesunů a čas dokončení komnaty.

screenshot

Hru ovládáte přímo dotyky. Přetahujete dominové kostky, když máte hotovo, klepnete na kostku, kterou chcete domino rozpohybovat, a přejedete v požadovaném směru strčení. Velice jednoduché. Hru podtrhuje muzika, zvukové efekty a vibrační odezva. Vše není špatné, pokud Vás cokoli z toho omrzí, lze to deaktivovat. Hra se dokáže přeorientovat při natáčení displeje.

screenshot

Hra má místy odlišná pravidla od Pushoveru. Např. prohra nastane, když Vám vypadne kostička z obrazovky. Pravidla pro kostičky jsou stejná, lze je najít v menu a volitelně i při hře.

Osobně se mi hra líbila, trochu mě zklamala absence hlavního hrdiny, ale v mobilním telefonu s dotykovým ovládáním by byl možná na obtíž.

screenshot

Více mě překvapilo to, že jsem nemohl v prvních jednoduchých kolech dosáhnout na medaile. Příčina byla v nastavení upřednostnění grafiky nad výkonem, což mi přijde poměrně špatně řešené, protože čas komnaty v tomto režimu ubíhá reálně, ale animace je zpomalená, takže na rekord nelze dosáhnout. Musíte tuto možnost vypnout, pak máte šanci na medaile dosáhnout. Pokud máte dostatečně výkonný mobilní telefon, nemusí se Vás tento problém dotknout.

Trochu mě zklamalo, že oproti Pushoveru má hra jediný originální prvek. Další zklamání následovalo poté, co jsem hru dohrál. Neviděl jsem žádnou animaci, ani obrázek s gratulací. To je podle mě škoda.

I přes všechnu kritiku doporučuji tuto aplikaci všem milovníkům Pushoveru. Rozhodně je pěkná, kritikou jsem Vás jen chtěl připravit na případná zklamání. Můžete si tuto hru vyzkoušet v Lite verziextlink a pokud si ji oblíbíte, za asi 44 Kč zakoupit.