Pravidla

screenshot

Komnata se vždy skládá z několika výsuvných plošinek. U dvou je pytel brambůrků Quavers, u startovní a ukončovací. Ostatní jsou označeny obdélníkovou značkou, která poukazuje na speciální vlastnost dané plošiny.

Hlavní hrdina, pes 'Colin Curly' (dále jen Colin), po plošinách přeskakuje a ty se zasouvají. Je třeba zasunout všechny a skončit na poslední, ukončovací plošině. Tím se posunete do další komnaty.

screenshot

Colin má k dispozici dvě délky skoku do šesti směrů, navíc může seskočit na plošinu níže. To je celkem 13 možností skoku z jednoho místa. Colin nesmí spadnout z velké výšky nebo mimo obrazovku.

Aby situace byla ještě složitější, ubíhá vám čas, do kterého musíte komnatu vyřešit a vstoupit do dveří do další komnaty.

screenshot

Pokud se vám podaří komnatu úspěšně vyřešit, uvidíte kód do další komnaty. Pokud se nezdařilo, komnata se většinou řeší od začátku. Můžete použít tzv. 'token', který Vás vrací na místo než jste zemřeli, ale bohužel to není úplně praktické.

Vzhled jednotlivých komnat se mění a průběhem hry obtížnost celkově stoupá. Hra obsahuje celkem 100 úrovní, projdete 10 tzv. Quaver zón.